عیدی ویژه متقاضیان دکتری!!! فقط و فقط تا 28 فروردین

 

حتما، حتما، حتما این مطلب رو بخونین. تنها با یک قرارداد علاوه بر کشور ایتالیا، برای نروژ هم براتون اقدام می کنیم! عجله کنین...

تحصیل رایگان در ایتالیا

 

شاید شما هم شنیده باشین که تحصیل در ایتالیا رایگانه، ولی وقتی میرین به وبسایت دانشگاه ها، می بینین برای همه رشته هاشون شهریه زدن! اونوقت با خودتون میگین پس چجوریه که رایگانه؟!

ما اینجا براتون کامل شرح میدیم که اوضاع از چه قراره، و چطور میشه رایگان در یکی از کشورهای اروپایی، اون هم در دانشگاه هایی با رنکینگ خوب تحصیل کرد.

تحصیل در تمامی مقاطع ایتالیا با شهریه هست، اما ما در ایتالیا بورسیه تحصیلی داریم که مختص کشورهای جهان سومی هست، و کسانی که موفق به اخد این بورس میشن، می تونن شهریه دانشگاه رو صفر کنن، از خوابگاه بهره مند بشن و روزی دو یورو هم برای یک وعده غذاییشون دریافت کنن.

و خبر خوبتر این هست که مبلغ این بورسیه تحصیلی ایتالیا که 5000 یورو در سال هست، همه هزینه های شمارو پوشش میده و شما نیازی به این ندارین که بخواین دنبال کار دانشجویی باشین.

اما خب در کنار همه این نکات مثبت، یه نکته منفی داره که وظیفمونه که اطلاعات رو تمام و کمال به شما بگیم. شما مهر ماه که ترم اولتون شروع میشه، 3-4 ماه بعد مبلغ بورسیه به حساب شما واریز میشه و به همین دلیل، شهریه ترم اولتون و همچنین هزینه اجاره منزل و هزینه روزانتون رو برای چند ماه باید خودتون ساپورت کنین، و برای این موارد هم چیزی حدود 15 تا 20 میلیون باید همراه خودتون داشته باشین که البته بعد از واریز مبلغ بورسیه تحصیلی به حسابتون جبران میشه و اگر هم از خانواده و آشنایانتون قرض گرفته باشین، براحتی می تونین پس بدین.

برای کسب اطلاعات بیشتر می تونین با شماره همراه 09106774945 تماس بگیرین و تمامی ابهامات خودتون در مورد کشور ایتالیارو برطرف کنین.

 

اخذ پذیرش رایگان تحصیلی در ایتالیا

چطور میشه که مای زیما بدون دریافت هیچ مبلغی از شما پذیرش میگیره؟! مگه میشه؟ مگه داریم؟ ما با مشاور ایتالیامون، آقا سینای عزیز یک سال هست که داریم کار می کنیم، اما ایشون بیشتر از 5 سال هست که در این زمینه فعالیت می کنن، ما هم از خودمون مطمئنیم، هم از تیم مشاورمون.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم یه سیستم کاری خاص مختص مای زیمایی های خاص ایجاد کنیم که هم در شان شما باشه و هم در شان مای زیما.

در صورتیکه تمایل داشته باشین و کارهای پذیرشتون رو به تیم ما بسپارین، روند کاری ما برعکس سایر موسساته، چون ما اصلا موسسه نیستیم و یه تیم اعزام دانشجو هستیم، به این ترتیب که لازم نیست شما هیچ مبلغی بابت پذیرش به عنوان پیش پرداخت بپردازین، و در ابتدای کار هیچ وجهی از شما گرفته نمیشه.

هزینه ای که ما از شما بابت پذیرش می گیریم، در مقابل خدماتی که ارائه میدیم کمتر از موسسات هست و تا جایی که امکان داشته، سعی کردیم فقط هزینه زمانی که بابت این پروسه صرف میشه از متقاضی دریافت بشه.

تذکر: اگه قصد شما از تحصیل پناهندگی هست بهتره با ما در ارتباط نباشین. تیم مای زیما فقط جهت مشاوره برای ادامه تحصیل هست.

بعد از تحویل مدارک شما به ما، پرونده هر شخص بصورت جدا و مستقل بررسی میشه تا بهترین دانشگاه با توجه به رزومه تحصیلی و رشته شما انتخاب بشه تا شانس پذیرشتون بالاتر بره. و چون ما در ابتدا هیچ پولی از شما دریافت نمی کنیم، مجبوریم تمام تلاش خودمون رو انجام بدیم تا نتیجه پذیرش مثبت بشه و بتونیم حق الزحمه خودمون رو دریافت کنیم.

و هم اینکه چون برخلاف موسسات، 50% مبلغ قرارداد رو ابتدا از شما دریافت نمی کنیم، و حق الزحمه فقط در صورت نتیجه مثبت پذیرش از شما دریافت میشه، مجبوریم فقط برای دوستانی اقدام به پذیرش کنیم که شانس قابل قبولی برای پذیرش دارن.

چون موسسات چیکار میکنن؟ بخاطر همون مبلغ پیش پرداختی که از شما دریافت می کنن و چه پذیرش بگیرن و چه پذیرش نگیرن، این مبلغ اصلا به شما برگردونده نمیشه! بدون توجه به شرایط شما و اینکه اصلا کشوری که انتخاب کردین برای شما مناسبه؟ و یا اصلا شانس پذیرش دارین یا نه؟ شمارو با ترفندهای خودشون متقاعد می کنن تا قرارداد ببندین، بی توجه به شرایط شما.

پس طبق شرایط کاری ما، اینجوری خیال خودتون راحته که حتما شرایطتون برای پذیرش خوب بوده که مای زیما حاضر شده برای پذیرش شما اقدام کنه.

تحصیل پزشکی ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

برای تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا شما باید آزمون IMAT رو شرکت کنین. در مورد آزمون IMAT آزمونی هست که برای ورود به رشته پزشکی در کشور ایتالیا برگزار میشه. این آزمون از دروس فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی و همینطور سوالات استدلال منطقی و اطلاعات عمومی تشکیل شده، شامل 60 سوال. هر سوالی که درست پاسخ بدین، نمره مثبت داره و هر سوالی که اشتباه پاسخ بدین، 4/0 نمره منفی داره.

دوستان توجه داشته باشند آزمون کاملا جدی هست و به هیچ عنوان ساده نیست. رقابت بسیار بالاست و هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر دنیا در این آزمون شرکت می کنن.

با توجه به اینکه شرایط کاملا ویژه هست که میشه با شهریه حدود 1000 تا 2000 یورو به زبان انگلیسی در اون تحصیل کرد، و حتی بورس استانی رو هم دریافت کرد، برای همین هست که حتی از کشورهایی مانند آمریکا و کانادا هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان برای تحصیل در رشته پزشکی وارد کشور ایتالیا میشن و در امتحان IMAT شرکت می کنن.

توجه داشته باشید کسانیکه دوست دارن برای آزمون شرکت کنن، باید خوب درس بخونن، به تمام مباحث درسی دبیرستان ایران مسلط باشند، چون آزمون از همون مباحثی هست که در دبیرستان ایران تدریس میشه و فراتر از اون نخواهد بود، ولی نیاز به آمادگی خوب داره.

بورس رو عزیزان باید یادآور بشم که نگهداشتن بورس در رشته های پزشکی بسیار سخت هست، چون طول دوره 6 سال هست و پاس کردن واحدها هر سال بسیار سخت هست، و چون هر ساله واحد مشخص باید پاس بشه برای اینکه بتونید بورس رو برای سال بعد تمدید کنید.

در نتیجه بیشتر بچه ها متاسفانه در رشته پزشکی نمیتونن از سال دوم و سوم به بعد بورس رو حفظ کنن، پس توصیه اکید بنده به بچه ها این هست که در صورتیکه توان مالی کافی ندارید، وارد رشته پزشکی در ایتالیا نشید، چون احتمال اینکه نتونید بورس رو حفظ کنید، بسیار زیاد هست.

پس با توجه به شرایطی که وجود داره، شرایط ارزی که در حال حاضر وجود داره، اگه واقعا توان مالی کافی ندارید توصیه اکید بنده این هست که وارد رشته پزشکی در ایتالیا نشید، چون شرایط به گونه ای هست که هزینه های زندگی بسیار بالاست و طبعا با توجه به شرایط ارزی موجود در کشورمون ممکنه که فراتر از توان مالی بسیاری از بچه ها باشه.

پس رشته پزشکی کنکور رقابتی داره با نام IMAT و دوستان باید به درس های ریاضی، شیمی، زیست، فیزیک، استدلال منطقی یا همون سوالات هوش خودمون و همینطور اطلاعات عمومی در زمینه فرهنگ، تاریخ و ادبیات هنر کشورهای اروپایی مسلط باشند.

حداقل نمره برای قبولی بستگی به دانشگاه داره، اما دوستان می تونن تا سقف 8 دانشگاه رو انتخاب کنن برای اینکه وارد دانشگاه پزشکی بشن. اما نکته اصلی این هست که برای دانشجویان غیراروپایی فقط و فقط انتخاب اول و الویت اول هست که ترتیب اثر داده میشه، و انتخابات بعدی عملا فرمالیته هستند و تاثیر خاصی ندارن.

برای دانشگاه میلان حداقل نمره از 90 اگر در نظر بگیریم، حدود 50-45 نیاز هست با توجه به شرایطی که امسال بود من دارم این نمره رو خدمتتون عرض می کنم. برای دانشگاه پاویا هم به همین طورت توی رنج 43-42 و 40 به بالا. کلا دانشگاه های دیگه مانند رم، ساپینزا بودن بچه هایی که با نمره 35 تا 40 قبول شدن و حتی کمتر.

دوستان عزیز توجه کنن برای ثبت نام در آزمون IMAT حتما باید از قبل پیش ثبت نام کنن در سفارت ایتالیا و حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای پیش ثبت نام، آیلتس 6 هست و آخرین مهلت برای پیش ثبت نام هم 20 جولای هست.

مشاورین ما فرم های ارزشیابی بسیاری از دوستان رو هر روزه بررسی می کنن و در بین اونها چندین مورد برای رشته های پزشکی و داروسازی بوده که فایل صوتی اون در ادامه اومده و حتما به شما توصیه می کنم تا اونهارو گوش بدین و بعد اگر سوالی براتون پیش اومد می تونین از طریق فرم زیر مطرح کنین تا براتون بررسی کنیم.

++++++++++ فایل های صوتی پزشکی

+++++++++++ فرم ارتباط با ما

 

چه شرایطی باید داشته باشید تا مای زیما پرونده شمارو برای پذیرش قبول کنه؟

01فارغ التحصیل رشته تجربی باشید.

02معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای 13 باشه.

03مدرک زبان آیلتش 6 و یا معادل اون در تافل رو داشته باشید. (آخرین مهلت آماده کردن مدرک زبان ابتدای تیرماه هست)

 

تحصیل دکتری در ایتالیا

برای مقطع دکتری دو نوع بورسه تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا وجود داره:

  • بورس استانی ایتالیا: که مبلغش 5000 یورو در سال هست و تمامی هزینه های شمارو پوشش میده.
  • بورس رقابتی ایتالیا: که مبلغش 13600 یورو در سال هست که وقتی بورسیه استانی تمامی هزینه های شمارو پوشش میده، با بورسیه رقابتی شما می تونید در پایان مقطع دکتری، سرمایه ای به عنوان پس انداز هم داشته باشین.

هدف تیم اعزام دانشجوی مای زیما این هست که تمامی تقاضیان دکتری که از طریق ما اقدام می کنن، برای بورسیه تحصیلی رقابتی باشه. و چون ثبت نام مقطع دکتری از فصل بهار شروع میشه، به همین دلیل از دوستان خواهش می کنیم که قراردادهاشون رو با ما نهایت تا هفته اول اسفند منعقد کنن، تا تیم مشاورین ایتالیا وقت کافی برای تقویت مدارک شما، و همچنین تکمیل کمبودها و کاستی های مدارک شما داشته باشن و در فصل بهار تنها ثبت نام مونده باشه.

مواردی که متقاضیان مقطع دکتری باید بهش توجه زیادی داشته باشن در پایین لیست شده تا هم کار ما برای پذیرش راحت تر باشه و هم کار شما:

  • انگیزه نامه
  • رزومه
  • طرح تحقیقاتی پیشنهادی (Research Proposal)
  • حداقل یک توصیه نامه از اساتید دوره های قبلی
  • داشتن مدرک زبان اجبار نیست، اما یک پوئن مثبت حساب میشه

رزومه مناسب از بخش های مختلف تشکیل شده: سابقه پژوهشی مختلف و متنوع، سمینارها، کنفرانس ها، مقالات خوب در ژورنال های معتبر بین المللی از همه چیز مهمتره، سابقه کاری یا تدریس، داشتن دوره های خاصی که شما باید در زمینه رشته خودتون طی کنید، بعضا می بینید که یسری از رشته ها نرم افزارهای خاصی نیاز دارن که اون نرم افزارها نیاز هست دوره های خاصی رو بگذرونین، یا دوره های مرتبط با رشته های خودشون، که هر کدوم از این دوره ها مطمئنا سرتیفیکیت هایی دارن برای اتمام دوره، همه اینها می تونه در ارتقاء رزومتون موثر باشه و شانستون رو افزایش بده.

پروپوزال همون رساله یا اصطلاحا موضوعی هست که شما میخواین در مقطع دکتری روش کار کنین. اون تاپیکی که تمایل دارین زمینه تحقیقاتی خودتون رو روی اون انجام بدین در مقطع دکتری، باید پروپوزال رو روی اون بنویسین.

اگر سرچ کنید توی اینترنت، نمونه های بسیار زیادی از پروپوزال هست که می تونید فرمت بندی و شکل و ساختار یک پروپوزال مناسب رو از روی اون فرا بگیرید و پروپوزال خودتون رو بر اساس اونها تنظیم کنید.

SOP اصطلاحا بهش میگن انگیره نامه و باید از خودتون شرحی بنویسین. و همچنین از انگیره های خودتون برای تحصیل در اون رشته و اون دانشگاه توضیحاتی رو ارائه بدین.

دوستان عزیز توجه کنن که داشتن یک پروپوزال و یک SOP خوب بسیار میتونه حائز اهمیت باشه و کمک کنه به شما عزیزان برای گرفتن پذیرش. بنابراین به هیچ عنوان غافل نشید از نوشتن یک انگیزه نامه خوب. چون بعد از اینکه دانشگاه ها می خوان بررسی کنن مدارک متقاضیان رو، رزومه رو بررسی می کنن، پروپوزال رو بررسی می کنن، میرسه به انگیره نامه.

که این انگیره نامه می تونه در رقابتی که با سایر متقاضیان دارین، بسیار تاثیرگذار باشه. پس به هیچ عنوان غافل نشید از نوشتن انگیزه نامه و اگر خودتون قادر نیستید که یک انگیزه نامه خوب با فرمت بندی مناسب بنویسید، شرکت های متعددی هستن در کشورمون که اینکار رو برای شما انجام میدن و می تونن به نحو بسیار خوبی برای شما تنظیم کنن.

توصیه نامه ای هم که تهیه می کنید باید در سربرگ دانشگاه باشه و همراه مهر و امضای استاد شما.

 

چه شرایطی باید داشته باشید تا مای زیما پرونده شمارو برای پذیرش قبول کنه؟

01معدل ارشد شما باید بالای 17 باشه. (میتونه کمتر هم باشه، اما خب بهتره که 17 به بالا باشه)

02حداقل یک مقاله چاپ شده در ژورنال های معتبر با ایمپکت مناسب داشته باشین.

03رزومتون به نسبت پربار باشه.

 

تحصیل ارشد در ایتالیا

برای تحصیل در مقطع ارشد شما باید از دی ماه به بعد اقدام به پذیرش کنید. بازه های زمانی برای دانشگاه های مختلف متفاوته اما معمولا از دی ماه شروع میشه و تا اردیبهشت ماه ادامه داره.

تا قبل از این ما می تونستیم برای خیلی از دانشگاه های ایتالیا بدون مدرک زبان براتون پذیرش بگیریم، اما الان دیگه قوانین شدیدتر شده و تعداد دانشگاه هایی که بدون مدرک زبان و اون هم از طریق مکاتبه با دانشگاه می تونیم براتون پذیرش بگیریم، به تعداد انگشت های یک دست هم نیست و شانس پذیرشتون هم کم میشه.

پس شما حتما، حتما، حتما نسبت به آماده سازی مدرک زبان اقدام کنین و آیلتس هم جزء حداقل الزامات هست. آخرین مهلتی هم که برای آماده سازی مدرک زبان دارین، آخر اسفند یا نهایت هفته اول فروردین ماه هست.

نکته ای که باید حتما باید به اون اشاره کنیم اینه که چه بخواین از طریق ما برای پذیرش اقدام کنین و چه خودتون، سعی کنین همون اوایل مدارکتون رو برای پذیرش ارسال کنین، چرا؟ چون یسری از دانشگاه ها پرونده متقاضی رو همون اول بررسی و ظرف 2 هفته جواب رو اعلام می کنن. پس اگه به ددلاین ها نزدیک بشین و بعد مدارکتون رو ارسال کنین، ممکنه ظرفیت ها پر شده باشه و در نتیجه فیلترینگ دانشگاه ها هم شدیدتر بشه و شما شانس پذیرشتون بیاد پایین.

چه شرایطی باید داشته باشید تا مای زیما پرونده شمارو برای پذیرش قبول کنه؟

01معدل لیسانس شما باید حداقل 13 باشه

02مدرک زبان آیلتس 6 داشته باشین.

تحصیل رایگان در ایتالیا

تمکن مالی ایتالیا

همانطور که قبلا بهتون قول داده بودم، امروز می خوام در مورد دو تا مبحث بسیار مهم در مورد مسائل مربوط به تحصیل در کشور ایتالیا صحبت کنم. سوالات زیادی دوستان مطرح کردن، در مورد بورسیه تحصیلی و تمکن مالی برای گرفتن ویزای تحصیلی در کشور ایتالیا.

من ابتدا از بحث تمکن مالی در سفارت ایتالیا و اون مبلغ و پرینتی که شما دوستان عزیز باید ارائه بدین جهت دریافت ویزای تحصیلی شروع کنیم. ببینید عزیزان، طبق صحبتی که خود سفارت می کنه، اصولا بچه ها وقتی میخوان برای ویزای تحصیلی اقدام کنن، باید یه پرینت حساب بانکی ارائه بدن، پرینت گردش سه ماهه حساب بانکی که باید حداقل مانده حساب معادل 6700 یورو به ازای هر سال تحصیلی داشته باشه.

یعنی هر سال تحصیل دوره ای که شما دارید براش ویزا می گیرید. بعنوان مثال اگر بخوایم در نظر بگیریم شما برای مقطع فوق لیسانس پذیرش گرفتید، باید پرینت گردش سه ماهه حساب بانکیتون رو ارائه بدین و در زمانی که دارین پرینت رو تهیه می کنین، حداقل مانده حساب باید حدود 13 هزار یورو توی حسابتون باشه که تقریبا حدود 60 میلیون تومن میشه.

پس این رو در نظر بگیرین برای مقطع فوق لیسانس پرینت گردش حساب برای سه ماه و مانده حساب حداقل 60 میلیون تومن نیاز هست. اما آیا این 60 میلیون برای سه ماه باید تو حسابتون باشه؟ خیر، چنین چیزی نیست. شما فقط باید یه تایمی رو حساب کنید. زمانی که میخواید تشریف ببرید سفارت برای اخذ ویزا، حدود یک هفته قبلش تشریف ببرید بانکی که حساب دارین و یه حسابی رو انتخاب کنین که پول توش در جریان باشه و اینجوری نباشه که حساب راکد باشه و یا پولی توش نباشه، و در واقع حساب شما کارکردی نداشته باشه.

توصیه میشه از حساب هایی استفاده کنید که این حساب کارکرد و گردش مالی داشته باشه، مبلغش مهم نیست، مهم اینه که پول از حساب واریز و برداشت شده باشه. و زمانی که شما عزیزان دارین پرینت رو می گیرین از بانک، تو اون لحظه حداقل مانده حساب باید 60 میلیون تومن باشه.

حالا اگه بعضی از عزیزان انقدر توی حسابشون پول نیست می تونن از دوستان، آشنایان یا کسانی که می تونن پول رو بهشون قرض بدن، اون مبلغ رو که نیاز دارن تا 60 میلیون رو تکمیل کنن قرض بگیرن و داخل حسابشون بزارن، پرینت رو که دریافت کردن پول رو خارج کنن و برگردونن به دوستشون.

پس این هم اکی هست، و مشکلی ایجاد نمی کنه. معمولا برای دکتری نیازی به گردش حساب نیست، اگه اون فرد متقاضی موفق شده باشه بورس رقابتی رو دریافت کنه، معمولا سفارت گردش حساب مالی و پرینت بانکی رو نمی خوان از متقاضیان.

اون دوستانی که می خوان برای رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اقدام کنن، توجه داشته باشن مانده حسابی که باید برای سفارت ارائه بدن حدود 120 تا 140 میلیون تومن هستش، یعنی حداقل حدود 120 میلیون تومن مانده حساب باید در داخل حسابشون در زمانی که دارن پرینت می گیرن باشه.

چون همونجور که من عرض کردم خدمتتون، به ازای هر سال تحصیلی مبلغ 6700 یورو باید در حساب بانکی ارائه بشه، بصورت مانده حساب که حدود تقریبا 40 هزار یورو میفته برای بچه ها، اما بودن بچه هایی که حالا با مبلغ 120، 130 و 140 میلیون تومن هم تونستن ویزا بگیرن.

پس شما حداقل مبلغ 140 میلیون و همین رنج رو در نظر بگیرین برای اینکه بعنوان پرینت بانکی به سفارت ارائه بدین. این در مورد بحث تمکن مالی، پس نیاز نیست که پول برای مدت سه ماه در حساب باشه، نیاز نیست که حتما حتما اون پول رو خودتون داشته باشین و اگر کم دارین می تونین قرض بگیرین و بعد از اینکه پرینت رو گرفتین، از حساب خارج کنین و این هیچ مشکلی نداره.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

ببینید دوستان، بورسیه استانی بورسیه ای هست که طبق قانون کشور ایتالیا و دانشگاه های ایتالیا به دانشجویانی تعلق می گیره که اثبات کنن از طریق یسری مدارک، تمکن مالی برای تحصیل در کشور ایتالیا رو ندارن، مبلغ این بورسیه تحصیلی بصورت متوسط بخوایم حساب کنیم، 5000 یورو در سال هست که در دو قسط پرداخت میشه.

قسط اولش در ماه دسامبر اوایل زمستان هست و قسط دوم یسری از دانشگاه ها در ابتدای سال تحصیلی پرداخت می کنن و یسری دیگه در خرداد ماه پرداخت می کنن. بستگی به استان داره، چون همونطور که از اسمش هم پیداست ماه بهش میگیم بورسیه استانی، و قوانین این بورسیه تحصیلی استان به استان تا حدودی متفاوت هست، البته قانون کلیش مشترکه ولی در یسری قوانین جزئی استان های متفاوت، تفاوت دارن.

مدارکی که نیاز هست برای دریافت بورسیه تحصیلی، به این صورت هست، شما ابتدا باید فردی رو به عنوان سرپرست خودتون انتخاب کنید، اون فرد میتونه پدر، مادر، برادر و یا خواهر شما باشه. بهتره که پدرتون باشن، و شخصی باشه که تامین کننده مسائل مالی خانواده هست.

پدر باید یک فیش حقوقی رو ارائه بدن، فیش حقوقی در واقع باید مربوط باشه به ماه های آبان یا آذر سال جاری و سال قبل. یعنی دوستانی که دارن برای امسال اقدام می کنن، فیش حقوقی که از پدرشون میخوان بگیرن باید مربوط به سال 95 تا 96 باشه.

البته این رو داخل پرانتز باید اعلام کنم دوستانی که پدرشون فیش حقوقی ندارن و شغلشون آزاد هست و کارمند جایی نیستن، می تونن از صنف مربوط با شغل پدرشون نامه ای تهیه کنن که در اون نشون بده پدرشون بطور متوسط سالانه و یا ماهیانه چقدر درآمد داره. دوستانی هم که بازنشسته هستن می تونن از اداره تامین اجتماعی مدرکی تهیه کنن که نشون بده ایشون دارن چقدر مستمری در سال می گیرن.

مدرک دوم اقرار نامه محضری هست، فرمت خاصی داره. فرد سرپرست میتونه تشریف ببره دفترخونه و اقدام به تهیه این اقرارنامه محضری کنه. فرمت کلی به این صورت هست که فرد سرپرست باید اقرار کنه که از نظر مالی چه افرادی تحت حمایت مالی ایشون هستن، و چه افرادی از اعضای خانواده ازدواج کردن، مستقل هستن، و یا باید ذکر بشه

اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا

اخد پذیرش تحصیلی در تمامی مقاطع و در تمامی رشته های دانشگاه های ایتالیا از جمله کارهاییه که تیم مای زیما انجام میده و در این زمینه نمونه کار خیلی خوب و قوی هم داریم که نشوندهنده این هست که ما فقط حرف نمی زنیم، بلکه عمل هم می کنیم.

یکی دیگه از دلایلی هم که خبره بودن مارو نشون میده، مشاوره هایی هست که به دوستان مختلف ارائه دادیم، و در قالب متن و صوت در این قسمت قرار داده شده، که می تونید برای رشته خودتون رو هم جستجو کنید و ببینید که شرایط برای تحصیل در رشته شما به چه صورت هست، و اگر دیدید که کسی تا به الان برای رشته شما فرم ارزیابی رو ارسال نکرده، می تونین اولین باشین و از طریق کانال تلگرام، اطلاعات خودتون رو برای ادمین کانال ارسال کنید تا مشاورین در اولین فرصت بررسی کنن.

برای هر مقطع تحصیلی مدارکی که برای پذیرش لازم هست رو در ادامه برای شما قرار دادیم تا دید بازی نسبت به تحصیل و اخذ پذیرش در ایتالیا داشته باشین.

 

لیست مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی (لیسانس) دانشگاه های ایتالیا

01ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات آنها

02رزومه (CV)

03مدرک زبان (انگلیسی و یا ایتالیایی)

04کپی پاسپورت

05توصیه نامه

06یک قطعه عکس

07انگیزه نامه

 

لیست مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) دانشگاه های ایتالیا

01ترجمه دانشنامه یا گواهی موقت مقطع کارشناسی

02ترجمه ریزنمرات مقطع کارشناسی

03کپی پاسپورت

04یک قطعه عکس

05مدرک زبان

06دو عدد توصیه نامه

07انگیزه نامه (SOP)

08رزومه (CV)

 

لیست مدارک لازم برای پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه های ایتالیا

01ترجمه دانشنامه (گواهی موقت) مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

02ترجمه ریزنمرات مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

03رزومه (CV) در فرمت Europass

04چکیده یا Abstract انگلیسی پایان نامه ارشد

05حداقل دو عدد توصیه نامه از اساتید

06پروپوزال

07کپی پاسپورت

08یک قطعه عکس

09انگیزه نامه (SOP)

10فایل تمامی مقالاتی که چاپ کردن یا نامه پذیرش مقاله در ژورنال ها

11ترجمه هر مدرک و Certificate مربوط به دوره خاصی که گذروندن.

برای ثبت نظر خود، باید وارد سایت شوید.