عیدی ویژه متقاضیان دکتری!!! فقط و فقط تا 28 فروردین

 

حتما، حتما، حتما این مطلب رو بخونین. تنها با یک قرارداد علاوه بر کشور ایتالیا، برای نروژ هم براتون اقدام می کنیم! عجله کنین...

تحصیل در مقطع ارشد در ایتالیا دو ساله هست و در بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه میشه. اما در رشته های هنری 100% به زبان ایتالیایی ارائه میشه.

آیا میشه بدون داشتن مدرک زبان پذیرش بگیریم؟

این مساله به فاکتورهای زیادی بستگی داره و نمیشه یه جواب مشخص بهش داد. بخاطر شرایط خاص قراردادی که مختص مای زیما هست، اگر شرایط زیر برقرار باشه ما پرونده شمارو قبول می کنیم و در غیر این صورت نه به شما امید واهی میدیم، نه وقتتون رو می گیریم و نه اعتمادتون رو!

01اگر معدل مقطع کارشناسی شما بالای 16-17 باشه

02اگر مطمئن باشین که تا حداکثر تیرماه می تونین مدرک زبانتون رو بگیرین

03و تاریخی که شما به ما مراجعه می کنید بسیار مهم است. اگر در بازه های ابتدایی (یعنی ماه های دی و بهمن) باشه احتمال قبول پرونده شما هم بالاست.


نکته ای که حتما باید به اون اشاره کنیم اینه که چه بخواین از طریق ما برای پذیرش اقدام کنین و چه خودتون، سعی کنین همون اوایل مدارکتون رو برای پذیرش ارسال کنین، چرا؟
چون یسری از دانشگاه ها پرونده متقاضی رو همون اول بررسی و ظرف 2 هفته جواب رو اعلام می کنن. پس اگه به ددلاین ها نزدیک بشین و بعد مدارکتون رو ارسال کنین، ممکنه ظرفیت ها پر شده باشه و در نتیجه فیلترینگ دانشگاه ها هم شدیدتر بشه و شما شانس پذیرشتون بیاد پایین.

آیا می تونم برای ارشد مجدد در ایتالیا اقدام کنم؟

بله، این امکان وجود داره. اما نکته بسیار مهمی که باید بهش دقت کنین، شما نباید هیچ حرفی از ارشد مجدد خودتون بزنین. چون در این صورت بورسیه استانی ایتالیا به شما تعلق نمی گیره و شما باید با هزینه شخصی خودتون در ایتالیا تحصیل کنین.

آیا نوع دانشگاهی که فارغ التحصیل شدیم در پذیرشمون تاثیر داره؟

نمی تونیم بگیم بی تاثیره اما نه اونقدری که بخواین عزا بگیرین! و ما خودمون راهکارهای خودمون رو برای این دوستان داریم.

من سربازی نرفتم، می تونم برای ارشد اقدام کنم؟

بله، چون شما یک مدرک دانشگاهی دارین، برای خروج از کشور مشکلی نخواهید داشت.

آیا می تونم بورسیه بگیرم؟

برای جواب این سوال توصیه می کنم به بخش بورسیه استانی ایتالیا مراجعه و تمام مطلب رو با دقت مطالعه کنین.

آیا شما فقط مشاوره میدین یا کارهای پذیرش رو ام انجام میدین؟

ما هم مشاوره رایگان داریم، هم براتون پذیرش می گیریم، هم وقت سفارت، و هم بورسیه و برای جزئیات بیشتر به بخش قرارداد ویژه مای زیما مراجعه کنین.

برای کسب اطلاعات بیشتر می تونین با شماره همراه 09106774945 تماس بگیرین و تمامی ابهامات خودتون در مورد کشور ایتالیارو برطرف کنین.

 

خب حالا چه مدارکی لازمه تا شما بتونین برای پذیرش اقدام کنین؟

01ترجمه دانشنامه یا گواهی موقت مقطع کارشناسی

02ترجمه ریزنمرات مقطع کارشناسی

03کپی پاسپورت

04یک قطعه عکس

05مدرک زبان

06دو عدد توصیه نامه

07انگیزه نامه (SOP)

08رزومه (CV)

چه پیش نیازهایی لازمه برای اینکه ما بتونیم پرونده شمارو قبول کنیم؟

01معدل لیسانس شما باید حداقل 13 باشه

02مدرک زبان ایتالیایی سطح B2 و یا انگلیسی (آیلتس 6 یا تافل 78) داشته باشین

بهترین بازه زمانی برای اخذ پذیرش مقطع ارشد در ایتالیا چه تاریخیه؟

شما از دی تا اردیبهشت ماه هر سال فرصت دارین تا برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنین، حالا یا خودتون اینکار رو انجام میدین و یا میسپارینش به مشاورین متخصص ما.
اما توصیه اکید من به شما این هست که حتما قبل از دی ماه همه مدارکتون آماده باشه و نزارین به ددلاین نزدیک بشین. چون هر چی به ددلاین که اردیبهشت ماه هست نزدیک میشین، شانس پذیرشتون هم به همون نسبت کاهش پیدا می کنه.
و ما خودمون به خاطر شرایط ویژه قراردادی که داریم، فقط تا 7 فروردین ماه پرونده هارو قبول می کنیم و بعد از اون مگر شرایط متقاضی بسیار تاپ باشه تا راضی به دریافت پرونده ایشون بشیم.

آیا فقط یکبار در سال پذیرش مقطع ارشد (فوق لیسانس) در ایتالیا وجود داره؟

نه، پذیرش دو بار در سال انجام می گیره. اما تنها در بازه زمانی دی تا اردیبهشت ماه هست که اگر بتونین پذیرش بگیرین، می تونین برای بورسیه استانی ایتالیا هم ثبت نام کنین. در غیر این صورت شما باید یک ترم با هزینه شخصی خودتون تحصیل کنین تابعد بتونین برای بورسیه ثبت نام کنین.

برای ثبت نظر خود، باید وارد سایت شوید.