عیدی ویژه متقاضیان دکتری!!! فقط و فقط تا 28 فروردین

 

حتما، حتما، حتما این مطلب رو بخونین. تنها با یک قرارداد علاوه بر کشور ایتالیا، برای نروژ هم براتون اقدام می کنیم! عجله کنین...

آزمون IMAT پزشکی ایتالیا

برای تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا شما باید آزمون IMAT رو شرکت کنین. در مورد آزمون IMAT آزمونی هست که برای ورود به رشته پزشکی در کشور ایتالیا برگزار میشه. این آزمون از دروس فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی و همینطور سوالات استدلال منطقی و اطلاعات عمومی تشکیل شده، شامل 60 سوال. هر سوالی که درست پاسخ بدین، نمره مثبت داره و هر سوالی که اشتباه پاسخ بدین، 4/0 نمره منفی داره.
دوستان توجه داشته باشند آزمون کاملا جدی هست و به هیچ عنوان ساده نیست. رقابت بسیار بالاست و هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر دنیا در این آزمون شرکت می کنن.
با توجه به اینکه شرایط کاملا ویژه هست که میشه با شهریه حدود 1000 تا 2000 یورو به زبان انگلیسی در اون تحصیل کرد، و حتی بورس استانی رو هم دریافت کرد، برای همین هست که حتی از کشورهایی مانند آمریکا و کانادا هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان برای تحصیل در رشته پزشکی وارد کشور ایتالیا میشن و در امتحان IMAT شرکت می کنن.
توجه داشته باشید کسانیکه دوست دارن برای آزمون شرکت کنن، باید خوب درس بخونن، به تمام مباحث درسی دبیرستان ایران مسلط باشند، چون آزمون از همون مباحثی هست که در دبیرستان ایران تدریس میشه و فراتر از اون نخواهد بود، ولی نیاز به آمادگی خوب داره.
بورس رو عزیزان باید یادآور بشم که نگهداشتن بورس در رشته های پزشکی بسیار سخت هست، چون طول دوره 6 سال هست و پاس کردن واحدها هر سال بسیار سخت هست، و چون هر ساله واحد مشخص باید پاس بشه برای اینکه بتونید بورس رو برای سال بعد تمدید کنید.
در نتیجه بیشتر بچه ها متاسفانه در رشته پزشکی نمیتونن از سال دوم و سوم به بعد بورس رو حفظ کنن، پس توصیه اکید بنده به بچه ها این هست که در صورتیکه توان مالی کافی ندارید، وارد رشته پزشکی در ایتالیا نشید، چون احتمال اینکه نتونید بورس رو حفظ کنید، بسیار زیاد هست.
پس با توجه به شرایطی که وجود داره، شرایط ارزی که در حال حاضر وجود داره، اگه واقعا توان مالی کافی ندارید توصیه اکید بنده این هست که وارد رشته پزشکی در ایتالیا نشید، چون شرایط به گونه ای هست که هزینه های زندگی بسیار بالاست و طبعا با توجه به شرایط ارزی موجود در کشورمون ممکنه که فراتر از توان مالی بسیاری از بچه ها باشه.
پس رشته پزشکی کنکور رقابتی داره با نام IMAT و دوستان باید به درس های ریاضی، شیمی، زیست، فیزیک، استدلال منطقی یا همون سوالات هوش خودمون و همینطور اطلاعات عمومی در زمینه فرهنگ، تاریخ و ادبیات هنر کشورهای اروپایی مسلط باشند.
حداقل نمره برای قبولی بستگی به دانشگاه داره، اما دوستان می تونن تا سقف 8 دانشگاه رو انتخاب کنن برای اینکه وارد دانشگاه پزشکی بشن. اما نکته اصلی این هست که برای دانشجویان غیراروپایی فقط و فقط انتخاب اول و الویت اول هست که ترتیب اثر داده میشه، و انتخابات بعدی عملا فرمالیته هستند و تاثیر خاصی ندارن.
برای دانشگاه میلان حداقل نمره از 90 اگر در نظر بگیریم، حدود 50-45 نیاز هست با توجه به شرایطی که امسال بود من دارم این نمره رو خدمتتون عرض می کنم. برای دانشگاه پاویا هم به همین طورت توی رنج 43-42 و 40 به بالا. کلا دانشگاه های دیگه مانند رم، ساپینزا بودن بچه هایی که با نمره 35 تا 40 قبول شدن و حتی کمتر.
دوستان عزیز توجه کنن برای ثبت نام در آزمون IMAT حتما باید از قبل پیش ثبت نام کنن در سفارت ایتالیا و حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای پیش ثبت نام، آیلتس 6 هست و آخرین مهلت برای پیش ثبت نام هم 20 جولای هست.
مشاورین ما فرم های ارزشیابی بسیاری از دوستان رو هر روزه بررسی می کنن و در بین اونها چندین مورد برای رشته های پزشکی و داروسازی بوده که فایل صوتی اون در ادامه اومده و حتما به شما توصیه می کنم تا اونهارو گوش بدین و بعد اگر سوالی براتون پیش اومد می تونین از طریق فرم زیر مطرح کنین تا براتون بررسی کنیم.

.

برای کسب اطلاعات بیشتر می تونین با شماره همراه 09106774945 تماس بگیرین و تمامی ابهامات خودتون در مورد کشور ایتالیارو برطرف کنین.++++++++++ فایل های صوتی پزشکی
+++++++++++ فرم ارتباط با ما

 

چه شرایطی باید داشته باشید تا مای زیما پرونده شمارو برای پذیرش قبول کنه؟

01دیپلم 12 ساله داشته باشن

02معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای 13 باشه.

03مدرک زبان آیلتس 6 و یا معادل اون در تافل رو داشته باشید. (آخرین مهلت آماده کردن مدرک زبان ابتدای تیرماه هست)

 

لیست مدارک لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی (لیسانس) دانشگاه های ایتالیا

01ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات آنها

02رزومه (CV)

03مدرک زبان (انگلیسی و یا ایتالیایی)

04کپی پاسپورت

05یک قطعه عکس

06انگیزه نامه

برای ثبت نظر خود، باید وارد سایت شوید.