عیدی ویژه متقاضیان دکتری!!! فقط و فقط تا 28 فروردین

 

حتما، حتما، حتما این مطلب رو بخونین. تنها با یک قرارداد علاوه بر کشور ایتالیا، برای نروژ هم براتون اقدام می کنیم! عجله کنین...

برای مقطع دکتری دو نوع بورسه تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا وجود داره:

01بورسیه استانی ایتالیا: که مبلغش 5000 یورو در سال هست و بخشی از هزینه های شمارو پوشش میده

02بورسیه رقابتی ایتالیا: که مبلغش 13600 یورو در سال هست که ممکنه با بورسیه رقابتی شما در پایان مقطع دکتری، سرمایه ای به عنوان پس انداز هم داشته باشین.

هدف تیم اعزام دانشجوی مای زیما این هست که تمامی متقاضیان دکتری که از طریق ما اقدام می کنن، برای بورسیه تحصیلی رقابتی باشه. و چون ثبت نام مقطع دکتری از فصل بهار شروع میشه، به همین دلیل از دوستان خواهش می کنیم که قراردادهاشون رو با ما نهایت تا هفته اول اسفند منعقد کنن، تا تیم مشاورین ایتالیا وقت کافی برای تقویت مدارک شما، و همچنین تکمیل کمبودها و کاستی های مدارک شما داشته باشن و در فصل بهار تنها ثبت نام مونده باشه.

و این مورد رو هم نمیشه نگفت، تیم مای زیما تنها تیمی هست که میگه برای مقطع دکتری به همراه بورسیه رقابتی پذیرش اگر براتون بگیریم به همراه بورسیه خواهد بود. باقی تیم ها و موسسات تنها پذیرش رو به شما قول میدن، اما ما میگیم در نامه پذیرشتون قید میشه که پذیرش به همراه بورسیه هست و در زیر، یک نمونه از پذیرش رو هم خدمتتون نشون دادیم تا صحت حرفامون بهتون ثابت بشه.

نمونه اخذ پذیرش دکتری ایتالیا به همراه بورسیه

برای کسب اطلاعات بیشتر می تونین با شماره همراه 09106774945 تماس بگیرین و تمامی ابهامات خودتون در مورد کشور ایتالیارو برطرف کنین.

 

مواردی که متقاضیان مقطع دکتری باید بهش توجه زیادی داشته باشن

  • انگیزه نامه
  • رزومه
  • طرح تحقیقاتی پیشنهادی (Research Proposal)
  • حداقل یک توصیه نامه از اساتید دوره های قبلی
  • داشتن مدرک زبان اجبار نیست، اما یک پوئن مثبت حساب میشه

 

رزومه

رزومه مناسب از بخش های مختلف تشکیل شده: سابقه پژوهشی مختلف و متنوع، سمینارها، کنفرانس ها، مقالات خوب در ژورنال های معتبر بین المللی از همه چیز مهمتره، سابقه کاری یا تدریس، داشتن دوره های خاصی که شما باید در زمینه رشته خودتون طی کنید، بعضا می بینید که یسری از رشته ها نرم افزارهای خاصی نیاز دارن که اون نرم افزارها نیاز هست دوره های خاصی رو بگذرونین، یا دوره های مرتبط با رشته های خودشون، که هر کدوم از این دوره ها مطمئنا سرتیفیکیت هایی دارن برای اتمام دوره، همه اینها می تونه در ارتقاء رزومتون موثر باشه و شانستون رو افزایش بده.

 

پروپوزال

پروپوزال همون رساله یا اصطلاحا موضوعی هست که شما میخواین در مقطع دکتری روش کار کنین. اون تاپیکی که تمایل دارین زمینه تحقیقاتی خودتون رو روی اون انجام بدین در مقطع دکتری، باید پروپوزال رو روی اون بنویسین.
اگر سرچ کنید توی اینترنت، نمونه های بسیار زیادی از پروپوزال هست که می تونید فرمت بندی و شکل و ساختار یک پروپوزال مناسب رو از روی اون فرا بگیرید و پروپوزال خودتون رو بر اساس اونها تنظیم کنید.

 

انگیزه نامه

SOP اصطلاحا بهش میگن انگیره نامه و باید از خودتون شرحی بنویسین. و همچنین از انگیره های خودتون برای تحصیل در اون رشته و اون دانشگاه توضیحاتی رو ارائه بدین.

دوستان عزیز توجه کنن که داشتن یک پروپوزال و یک SOP خوب بسیار میتونه حائز اهمیت باشه و کمک کنه به شما عزیزان برای گرفتن پذیرش. بنابراین به هیچ عنوان غافل نشید از نوشتن یک انگیزه نامه خوب. چون بعد از اینکه دانشگاه ها می خوان بررسی کنن مدارک متقاضیان رو، رزومه رو بررسی می کنن، پروپوزال رو بررسی می کنن، میرسه به انگیره نامه.
که این انگیره نامه می تونه در رقابتی که با سایر متقاضیان دارین، بسیار تاثیرگذار باشه. پس به هیچ عنوان غافل نشید از نوشتن انگیزه نامه و اگر خودتون قادر نیستید که یک انگیزه نامه خوب با فرمت بندی مناسب بنویسید، شرکت های متعددی هستن در کشورمون که اینکار رو برای شما انجام میدن و می تونن به نحو بسیار خوبی برای شما تنظیم کنن.

 

توصیه نامه

توصیه نامه ای هم که تهیه می کنید باید در سربرگ دانشگاه باشه و همراه مهر و امضای استاد شما.

 

چه شرایطی باید داشته باشید تا مای زیما پرونده شمارو برای پذیرش قبول کنه؟

01معدل ارشد شما باید بالای 17 باشه. (میتونه کمتر هم باشه، اما خب بهتره که 17 به بالا باشه)

02حداقل یک مقاله چاپ شده در ژورنال های معتبر با ایمپکت مناسب داشته باشین.

03رزومتون به نسبت پربار باشه.

 

لیست مدارک لازم برای پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه های ایتالیا

01ترجمه دانشنامه (گواهی موقت) مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

02ترجمه ریزنمرات مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

03رزومه (CV) در فرمت Europass

04چکیده یا Abstract انگلیسی پایان نامه ارشد

05حداقل دو عدد توصیه نامه از اساتید

06پروپوزال

07کپی پاسپورت

08یک قطعه عکس

09انگیزه نامه (SOP)

10فایل تمامی مقالاتی که چاپ کردن یا نامه پذیرش مقاله در ژورنال ها

11ترجمه هر مدرک و Certificate مربوط به دوره خاصی که گذروندن.

برای ثبت نظر خود، باید وارد سایت شوید.