بهترین سال زندگیتون مبارک

 

حتما، حتما، حتما این مطلب رو بخونین. شما به ما میگین امسال قصد دارین کجا تحصیل کنین؟ و ما هم تا حد امکان به شما کمک می کنیم به این هدف برسین

فرم ارزشیابی تحصیلی:

 1. نام و نام خانوادگی: آرش
 2. سن: ۲۷ سال
 3. مقطع تحصیلی: کاردانی الکترونیک دانشگاه آزاد؛ کارشناسی حسابداری تا آخر همین ماه از علمی کاربردی میگیریم
 4. رشته تحصیلی: در مقطع ارشد رشته مدیریت بیزنس و mba میخواهم ادامه بدم در ایتالیا
 5. گرایش: مدیریت mba یا بیزنس برم
 6. وضعیت تحصیلی(فارغ تحصیل / دانشجو ترم آخر): بله دانشجو ترم آخر کارشناسی هستم
 7. معدل: ۱۷:۰۰در مقطع کارشناسی حسابداری ...۱۳:۵۰در مقطع کاردانی الکترونیک
 8. سطح زبان انگلیسی(عالی / خوب / متوسط / ضعیف): متوسط
 9. نوع مدرک زبان ( ایلتس / تافل ) -نمره مدرک زبان: در حال خواندن آیلتس هستم ...تا قبل از ۳۱ تیر ماه میگیریم ...
  من شنیدم ...تا ۲۲ جولای مهلت ارسال ایلتس بنده می باشد ...
  تلاش ام برای ایلتس ۶ اکادمیک میباشد
 10. مقاله isi و یا داخلی دارید؟ (برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا): خیر
 11. مقطع مورد نظر برای ادامه تحصیل در ایتالیا: ارشد ...مدیریت .‌.در یکدام از ۱۸ تا دانشگاه مورد نظر در ایتالیا
 12. رشته مورد نظر: مدیریت
 13. تلفن همراه: -----
 14. نحوه آشنایی: اینترنت

این دوستمون سول کردن که آیا تا 22 جولای فرصت ارسال آیلتس من هست یا نه؟

ببینید، به این صورت نیست

دوستان عزیز. من همونطور که قبلا اشاره کردم، خیلی از دوستانی که معدلشون خوب هست و رشته هاشون توسط یکسری از دانشگاه ها ارائه میشه که شاید این دانشگاه ها در صورت مکاتبه قبول کنند که با توجه به شرایط فرد، بدون مدرک زبان به اون فرد پذیرش بدن.

این دوستمون هم با توجه به رشته و معدل کارشناسی خوبشون، احتمالش هست که تحت شرایط خاصی از طریق مکاتبه بتونیم برای ایشون پذیرش بدون مدرک زبان بگیریم.

اما مسئله اینجاست که اگر هر کدوم از شما دوستان بتونین بدون مدرک زبان پذیرش بگیرین، باید در حد فاصل بازه زمانیه 26 آپریل تا نهایتا 20 جولای به سفارت ایتالیا در تهران مراجعه، و درخواست ویزای دانشجویی بدین.

با توجه به سخت گیری هایی که سفارت ایتالیا از سال قبل آغاز کرده، در زمینه مدرک زبان، به هیچ عنوان دانشجویان نمیتونن بدون مدرک زبان برای اخذ ویزای دانشجویی تشکیل پرونده بدن و از حدود سه ماه پیش سفارت ایتالیا حداقل نمره لازم برای مدرک زبان رو از آیلتس 5.5 به آیلتس 6 ارتقا داده.

شما دوستان عزیز سعی کنید که هر چقدر توان دارید بگذارید، تلاش کنید، بخونید و خودتون رو آماده کنید تا در بازه های زمانی و روزهای ابتدایی که سفارت ویزای دانشجویی رو قبول میکنه مراجعه کنید به سفارت، یعنی تو ماه اردیبهشت و خرداد ماه، و هرچه دیرتر مراجعه کنید اوضاع سخت تر میشه، وقت دانشجویی خیلی سخت گیر میاد، اوضاع سفارت بهم میریزه و بسیار شلوغ خواهد شد.

و از اونور بحث دارالترجمه هم وجود داره، چون هرچه شما دیرتر برای ثبت نام و یا وقت سفارت اقدام کنید، و با توجه به اینکه همه دوستانی که پذیرش دارند همه مدارک تحصیلی خودشون رو به زبان ایتالیایی و از طریق دارالترجمه های خاصی که تحت تائید سفارت ایتالیا هست مورد ترجمه و تائید قرار بدن.

این دارالترجمه ها متاسفانه هر چقدر که ما به ددلاین سفارت نزدیک میشیم شرایطی که دارن برای دانشجوها بسیار سخت تر خواهد شد، دیرتر مدارک رو آماده می کنن، هزینه های گزاف تری میگیرین و بعضا میبینیم که برای اینکه یک هفته زودتر مدارک رو به عزیزان تحویل بدن، مبالغ بالغ بر یک ملیون تومن اضافه تر از شما درخواست کنن.

توصیه من این هست که برای اینکه شما عزیزان به این معضلات برخورد نکنین و شرایط رو عادی و بدون استرس طی کنید، زودتر برای اخذ پذیرش اقدام کنید، و به طبع زودتر هم مدارکتون رو برای ترجمه و تائید به دارالترجمه های مورد تائید سفارت ایتالیا تحویل بدید، که به امید خدا بتونید زمان هایی که هنوز سفارت شلوغ نشده مراجعه کنید.

بنابراین توصیه من به این دوست عزیز این هست که هرچه سریعتر برای پذیرش اقدام کنند تا زمانیکه مدرک زبانشون آماده نشده و شانسشون رو برای دریافت پذیرش بدون مدرک زبان امتحان کنند ولی سعی کنند تا جاییکه ممکنه و اگر فکر میکنن زبانشون خوبه و میتونن زودتر مدرک زبان رو بگیرن، این رو موکول نکنن به تیرماه و سعی کنن نهایتا تا اواسط بهار مدرک زبان خودشون رو دریافت بکنن که به امید خدا بتونن زودتر به سفارت مراجعه کنن، درصورتیکه البته به امید خدا بتونن پذیرش بگیرن.

اما شرایط کلی ایشون خوب هست و همونطور که عرض کردم میتونن پذیرش بگیرن، و شانس این رو هم دارن که بدون مدرک زبام موفق به اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا بشن. اما سعی کنن که مدرک زبان رو زودتر دریافت کنن و خیلی به زمان های نزدیک ددلاین سفارت موکول نکنن.

برای ثبت نظر خود، باید وارد سایت شوید.