بهترین سال زندگیتون مبارک

 

حتما، حتما، حتما این مطلب رو بخونین. شما به ما میگین امسال قصد دارین کجا تحصیل کنین؟ و ما هم تا حد امکان به شما کمک می کنیم به این هدف برسین

 

 

فرم ارزشیابی تحصیلی رایگان ایتالیا:

 1. نام و نام خانوادگی: بهمن
 2. سن: ۳۰
 3. مقطع تحصیلی: لیسانس
 4. رشته تحصیلی: فیزیک، گرایش: هواشناسی
 5. وضعیت تحصیلی(فارغ تحصیل / دانشجو ترم آخر): فارغ التحصیل
 6. معدل: ۱۵/....
 7. سطح زبان انگلیسی(عالی / خوب / متوسط / ضعیف): ضعیف
 8. نوع مدرک زبان ( ایلتس / تافل ) -نمره مدرک زبان: ---
 9. مقاله isi و یا داخلی دارید؟ (برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا): ---
 10. مقطع مورد نظر برای ادامه تحصیل در ایتالیا: فوق لیسانس
 11. رشته مورد نظر: گرایشات فیزیک
 12. تلفن همراه: ---
 13. نحوه آشنایی: ---

اکثر دانشگاه های ایتالیا برای مقطع کارشناسی ارشد حداقل معدل 13-13.5 به بالا رو قبول دارن. یکسری از دانشگاه ها هستن، مثل دانشگاه پلی تکنیک میلان یا تورین که عملا معدل 14 به بالارو دارن و معدل زیر 14 رو ترتیب اثر نمیدن.

از سال قبل دانشگاه پلی تکنیک میلان، حداقل معدلی که از متقاضیان درخواست میکنه رو به 14.5 افزایش داده، دوست عزیزمون که معدلشون 15 هست مطمئنا شانس دارن برای پذیرش، منتها توصیه بنده به ایشون این هست که زبانشون رو تقویت کنن.

خودشون اشاره کردن که سطح زبان انگلیسیشون خیلی قوی نیست و حداقل مدرک آیلتس 6 رو تهیه کنن. چون یسری از دانشگاه های ایتالیا به متقاضی این امکان رو میدن که بدون مدرک زبان انگلیسی پذیرش دریافت کنن، ولی حتی اگه ایشون موفق بشن بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی از دانشگاه های ایتالیا پذیرش بگیرن، سفارت برای صادر کردن ویزای دانشجویی از ایشون حداقل مدرک آیلتس 6 رو خواهند خواست.

و در مورد این دوستمون امکانش هست که پذیرش بگیرن، حتی این اکان هم وجود داره که بدون مدرک زبان پذیرش بگیرن، اما برای ویزای دانشجویی نیاز به آیلتس 6 دارن، و ددلاینی که وجود داره برای اخذ ویزای دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد، نهایتا تا 20 جولای هست و دوستان عزیز میتونن از حد فاصل ماه آپریل تا ماه جولای نسبت به تشکیل پرونده دانشجویی برای سفارت ایتالیا اقدام کنن و نهایتا تا 20 جولای مدارک خودشون رو تحویل سفارت بدن، که مدرک زبان یکی از همین مدارک هست.

 

برای ثبت نظر خود، باید وارد سایت شوید.