بهترین سال زندگیتون مبارک

 

حتما، حتما، حتما این مطلب رو بخونین. شما به ما میگین امسال قصد دارین کجا تحصیل کنین؟ و ما هم تا حد امکان به شما کمک می کنیم به این هدف برسین

 

 

فرم ارزشیابی تحصیلی رایگان ایتالیا:

 1. نام و نام خانوادگی: حسنا
 2. سن: 29
 3. مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
 4. رشته تحصیلی: مهندسی هوافضا
 5. گرایش: آیرودینامیک
 6. وضعیت تحصیلی(فارغ تحصیل / دانشجو ترم آخر): فارغ التحصیل کارشناسی ارشد
 7. معدل: ۱۷/۸۰
 8. سطح زبان انگلیسی(عالی / خوب / متوسط / ضعیف): خوب
 9. نوع مدرک زبان ( ایلتس / تافل ) -نمره مدرک زبان: آیلتس -۵/۵ آکادمیک
 10. مقاله isi و یا داخلی دارید؟ (برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا): یک مقاله ای اس ای و ۴ مقاله کنفرانس بین المللی
 11. مقطع مورد نظر برای ادامه تحصیل در ایتالیا: دکتری
 12. رشته مورد نظر: مهندسی هوافضا
 13. تلفن همراه: ---
 14. نحوه آشنایی: ---

ایشون رزومه کاملا خوب و مناسبی دارند، و با توجه به سنوات قبلی و دوستانی که قبلا پذیرش گرفتن، به نظر میرسه که از شانس مناسبی برخوردار باشن.

چند فاکتور برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری حائز اهمیت هست، فاکتور اصلی و مهم که اکثر دانشگاه های ایتالیا در الویت قرار میدن برای پذیرش در مقطع دکتری، بحث معدل کارشناسی ارشد هست. افرادی که معدلشون بالای 17.5 هست از شانس خوبی برای پذیرش برخوردارن.

فاکتور دوم بحث رزومه هست. اینکه رزومه ای که فرد داره چقدر از حیث و از نظر مقالات، از نظر کارهای پژوهشی که انجام دادن، از نظر سابقه کاری، و در واقع فعالیت هایی که داشتند مرتبط هست با زمینه تحصیلیشون و رزومه پرباری هست.

هر چقدر رزومه در قسمت های مختلف پربارتر باشه و فرد فعال تر بوده باشه، طبعا یک امتیاز مثبت برای اون فرد خواهد بود.

 مورد بعدی که میتونه برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری مهم باشه، داشتن پروپوزال هست. پروپوزال میتونه ایده اون فرد و اصطلاحا توانایی ها و ایده پردازی و خلاقیت اون فرد برای رشته ای که در قطع دکتری میخاد درخواست بده رو نشون بده. و به کمیته تصمیم گیرنده برای اخذ پذیرش اینرو نشون بده که چقدر ایده های تحقیقاتیش در راستای زمینه های تحقیقاتی دانشگاه هست.

نکته ای که وجود داره این هست که معمولا هر ساله دانشگاه های ایتالیا برای مقطع دکتری تعدادی زمینه تحقیقاتی رو در سایت دانشگاه قرار میدن و معمولا آزمایشگاه های دانشگاه ها تعدادی پروژه دارن، که این پروژه ها در حال انجام هستن و تمایل اساتید به این هست که دانشجویان دکترایی که میخان جذب کنن، بتونن به این پروژه ملحق کنن.

بنابراین عملا پروپوزالی که فرد ارائه میده صرفا جنبه پذیرشی برای فرد داره و صرفا این الویت رو به فرد بده که در رقابت با سایر دانشجویان از الویت بهتری برای پذیرش برخوردار باشه و احتمال خیلی زیاد در اکثر دانشگاه ها، دانشجویی که پذیرفته میشه که باید روی پروژه هایی که در حال جریان هستن، کار کنه و لزوما این اتفاق نمیفته که فرد روی پروپوزال خودش کار کنه. بنابراین پروپوزالی که بچه ها ارائه میدن صرفا برای گرفتن پذیرش هست.

پس سه فاکتور معدل، رزومه فرد که چقدر پربار باشه و چقدر در برگیرنده مسائل مختلف باشه، بخصوص تعداد مقالات بین المللی و ISI خیلی میتونه حائز اهمیت باشه و داشتن پروپوزال.

دوستان توجه کنن که مدرک زبان در بیشتر دانشگاه های ایتالیا تاثیری در گرفتن پذیرش نداره اما در یکسری از رشته های خاص مثل رشته های مهندسی، مثل رشته های بیزنس و رشته های دیگه داشتن مدرک GRE در رشته های مهندسی و GMAT در رشته های بیزنسی میتونه حائز اهمیت باشه.

نتیجه گیری کلی من این هست که ایشون شانس خوب برای پذیرش دارند و اگر بتونن یک پروپوزال خوب ارائه بدن، در زمینه تحقیقاتی که مد نظرشون هست، قطعا میتونن پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری رو با بورسیه تحصیلی دریافت بکنن.

 

برای ثبت نظر خود، باید وارد سایت شوید.