بهترین سال زندگیتون مبارک

 

حتما، حتما، حتما این مطلب رو بخونین. شما به ما میگین امسال قصد دارین کجا تحصیل کنین؟ و ما هم تا حد امکان به شما کمک می کنیم به این هدف برسین

 

 

فرم ارزشیابی تحصیلی رایگان ایتالیا:

  1. نام و نام خانوادگی: حسين
  2. سن: ٢٢
  3. مقطع تحصیلی: کارشناسی
  4. رشته تحصیلی: مديريت
  5. گرایش: بازرگاني
  6. وضعیت تحصیلی(فارغ تحصیل / دانشجو ترم آخر): دانشجویی ترم آخر
  7. معدل: ١٦.٢٤
  8. سطح زبان انگلیسی(عالی / خوب / متوسط / ضعیف): متوسط
  9. نوع مدرک زبان ( ایلتس / تافل ) -نمره مدرک زبان: هنوز امتحان ندادم
  10. مقاله isi و یا داخلی دارید؟ (برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا): يك مقاله در ژورنال خارجي چاپ شده دارم
  11. مقطع مورد نظر برای ادامه تحصیل در ایتالیا: کارشناسی ارشد
  12. رشته مورد نظر: فايننس
  13. تلفن همراه: ---
  14. نحوه آشنایی: ---

١-اين بورس استاني هزينه دانشگاه رو پرداخت ميكنه، چون رشته من مدیریت هست و شهریه هاش هم بالاست

٢- براي گرفتن نامه از صنف ، چقدر بزنن خوبه؟

٣- اجاره نامه بايد به اسم سرپرست باشه ؟
٤- پرينت حساب براي يك ماه دسامبر بايد باشه؟

5- و اين pre enrolment چي هست كه دانشگاه ها زدن؟

در ابتدا باید بگم که با توجه به شرایطی که شما دارین می تونین در رشته فایننس پذیرش بگیرین، چون معدلتون به نسبت خوب هست، و ممکنه بشه بدون مدرک زبان هم موفق به اخذ پذیرش شد.

البته قطعی نیست ولی بودن بچه هایی که در سنوات قبلی بدون ارائه مدرک زبان پذیرش بگیرن، اما همانطور که من من کلا اشاره کردم در ویس های قبلی و خیلی از شما عزیزان اطلاع دارید در این زمینه، اگر هم موفق بشین بدون مدرک زبان پذیرش بگیرن، در نهایت باید برای اخذ ویزا حداقل آیلتس 6 رو به سفارت ایتالیا در تهران ارائه بدین.

پس شما شانس پذیرش دارید و به احتمال خیلی زیاد بتونید که پذیرش رو دریافت کنید. اما در مورد بورس استانی که آیا هزینه هارو پرداخت میکنه؟ شما اگر بورس رو بگیرید، تا مقدار خیلی زیادی شهریه ها میاد پائین و باید بگم که در رشته شما شهریه خیلی زیاد نیست، نهایتا سالی 2000 یورو هست که بورس استانی میتونه اون رو تا سقف 500 تا 800 یورو بیاره پایین در سال و نهایت 800 یورو در سال نیاز داره که شهریه پرداخت کنین.

نامه از صنف معمولا بستگی داره، ببینید من همیشه به بچه ها میگم مبلغی که توی فیش حقوقی می خواین ارائه بدین به نظر بنده بالاتر از 2 میلیون تومن در سال نباشه. شما اگر هم می خواید نامه رو تنظیم کنید، مبلغی که قراره در نامه ای که از صنف دریافت کنید، بیشتر از 2 میلیون نباشه کفایت می کنه و خوبه.

اجاره نامه و همه مدارک حتما بایستی به اسم سرپرست باشه و نمیتونه به اسم کس دیگه ای باشه. همه مدارک باید به اسم یک نفر باشه و این الزامی هست. اما در مورد پرینت حساب که فقط باید برای یک ماه دسامبر باشه و نیاز نیست که برای ماه های دیگه باشه.

در مورد pre enrolment که در سایت دانشگاه ها زدن، یسری از رشته ها هستن که پذیرش محدود دارن و تعداد محدودی دانشجو جذب می کنن و در نتیجه این دانشگاه ها از طریق ثبت نام در سفارت ایتالیا در تهران اقدام به جذب دانشجو می کنن که اصطلاحا بهش میگیم pre enrolment

 

برای ثبت نظر خود، باید وارد سایت شوید.