مرحله اول اخذ پذیرش:

بررسی مدارک تحصیلی شما

مرحله دوم اخذ پذیرش:

انتخاب رشته و دانشگاه شما

مرحله سوم اخذ پذیرش:

عقد قرارداد با مای زیما و استراحت

مرحله چهارم اخذ پذیرش:

بستن چمدان و پرواز به ایتالیا

عیدی ویژه متقاضیان دکتری!!! فقط و فقط تا 28 فروردین

 

حتما، حتما، حتما این مطلب رو بخونین. تنها با یک قرارداد علاوه بر کشور ایتالیا، برای نروژ هم براتون اقدام می کنیم! عجله کنین...

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی اروپا

برای تحصیل در خارج از کشور بورسیه تحصیلی یکی از موارد بسیار مهم برای هر شخص می باشد. شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی بر اساس نوع بورس، کشور، دانشگاه و رشته هر فرد متفاوت می باشد؛ اما کلیات برای همه آنها مشترک خواهد بود، همانند مدرک زبان، توصیه نامه، ترجمه مدارک و ریز نمرات و ...
در این بخش توضیح کلی از انواع بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط موسسات و دولت های مختلف به اختصار برای شما شرح داده خواهد شد، به همراه شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی برای هر کدام از بورس ها نیز در سایت مای زیما درج خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می تونین با شماره همراه 09106774945 تماس بگیرین و تمامی ابهامات خودتون در مورد کشور ایتالیارو برطرف کنین.

 

بورسیه تحصیلی DAAD آلمان


این بورسیه تحصیلی سالانه در حدود صد هزار بورسیه را برای دانشجویان و محققان آلمانی و همچنین بین المللی در نظر می گیرد و شما می توانید برای آگاهی از بورسیه های اعلام شده و همچنین شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور، به سایت رسمی بورسیه تحصیلی DAAD آلمان به آدرس https://www.daad.de مراجعه نمائید.
بورسیه تحصیلی DAAD آلمان، در رشته های تحصیلی توسعه محور و در دانشگاه های دولتی و معتبر آلمان، برای کشورهای در حال توسعه و یا کشورهای تازه توسعه یافته که ایران را نیز شامل می شود، بورسیه های خود را ارائه می دهد. و اغلب برای مقاطع فوق لیسانس ارائه می شود و در موارد محدودی نیز برای رشته های دکتری به دانشجویان بین المللی اعطا می شود. برای ثبت نام و دوره اول درخواست تا پایان ماه آگوست فرصت دارید. برای ارسال درخواست خود به صورت آنلاین از طریق وب سایت DAAD آلمان نیز از نیمه ماه جولای می توانید اقدام نمائید.

بورسیه تحصیلی DAAD آلمان چه مواردی را پوشش می دهد؟

 • حقوق ماهیانه که برای مقطع کارشناسی ارشد 750 یورو و برای مقاطع دکترا 1000 یورو خواهد بود.
 • بیمه درمانی آلمان
 • هزینه سفر به آلمانشرایط گرفتن بورسیه تحصیلی DAAD آلمان

 • مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس در رشته های مرتبط با بورسیه تحصیلی – دقت داشته باشید که از زمان فارغ التحصیلی شما نباید بیشتر از 6 سال گذشته باشد.
 • 2 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی که برای دریافت بورسیه تحصیلی درخواست داده اید
 • ارائه مدارکی که دانشگاه مقصد بورسیه دهنده در سایت خود برای رشته مورد نظر شما تعیین نموده – از جمله آخرین مدرک تحصیلی شما و همچنین مدرک زبان در صورتی که در سایت درج شده باشد
 • اثبات اینکه می توانید با موفقیت دوره تحصیلی در آلمان را به اتمام برسانید
 • مدرک زبان با توجه به رشته انتخابی شما و نوع زبانی که برای آن رشته در دانشگاه های آلمان تدریس می شود (برای اطلاع از رشته هایی که به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان تدریس می شوند می توانید کلیک نمائید.)مدارک مورد نیاز برای گرفتن بورسیه تحصیلی دآآد آلمان

 • فرم تکمیل شده بورسیه تحصیلی دآآد آلمان
 • رزومه تحصیلی که باید توسط فرد متقاضی امضا شده باشد
 • انگیزه نامه شخصی که توسط فرد متقاضی امضا شده است
 • پروپوزال تحقیق (در صورتی که در سایت دانشگاه مقصد خواسته شده باشد)
 • توصیه نامه از دانشگاه آخرین مقطع تحصیلی به همراه مهر و امضا دانشگاه به تاریخ روز – نیازی به پاکت مهر و موم شده نیست
 • توصیه نامه از کارفرما – محل کار قبلی به همراه مهر و امضا دانشگاه به تاریخ روز – نیازی به پاکت مهر و موم شده نیست
 • تاییدیه اشتغال به کار از کارفرما / محل کار فعلی در ایران و در صورت امکان ضمانت نامه استخدام / اشتغال دوباره متقاضی پس از اتمام دوره تحصیلی در آلمان
 • مدرک زبان بر اساس زبان تدریسی رشته درخواستی شما (اگر انگلیسی باشد آیلتس یا تافل و اگر آلمانی باشد مدرک زبان آلمانی)
 • ترجمه دانشنامه و ریزنمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • مدارک جانبی مانند مقالات، گواهینامه های بین المللی، کنفرانس ها، سمینار و سایر مدارک مرتبطبورسیه تحصیلی DAAD تنها بورسیه اختصاص یافته به دانشجویان بین المللی نمی باشد، اما چون مهمترین آنها بود، لذا در این بخش به توضیح آن پرداختیم. برای آگاهی از سایر بورسیه ها و شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی آلمان می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما و همچنین وب سایت مای زیما پیگیر باشید.

بورسیه تحصیلی استانی ایتالیا


وقتی صحبت از ادامه تحصیل در خارج از کشور به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن 99% افراد! خطور می کند تحصیلات رایگان است؛ همه ما دوست داریم ادامه تحصیل در خارج از کشور را تجربه کنیم، اما خوب نمی توان منکر این موضوع شد که هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای خارجی که ارز گرانی نیز دارند، برای همه ما ممکن نیست.
به همین دلیل به دنبال کشورها و دانشگاه هایی می گردیم که بورسیه تحصیلی ارائه دهند و البته در کنار این موضوع به دنبال سایت هایی می گردیم که این اطلاعات را در اختیار ما قرار دهند؛ سایت مای زیما که با هدف راهنمائی دوستان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور راه اندازی شده است سعی می کند به مرور زمان اطلاعات تحصیلی دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم را که شامل لیست رشته های ارائه شده در آنها به زبان انگلیسی، مدارک لازم برای ثبت نام، زمان و نحوه ثبت نام به همراه شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی آنهاست را جمع آوری کند.
این بورس برای تحصیل در خارج از کشور به دانشجویانی تعلق می گیرد که از نظر مالی مشکل دارند و جزء قشر کم درآمد جامعه محسوب می شوند. در صورتی که نشان دهید درآمدتان و یا درآمد شخصی که تحت تکفل او هستید در ایران سالیانه از مرز ده هزار یورو تجاوز نمی کند (که برای اکثر ما ایرانیان صدق می کند)، یا در خانه استیجاری زندگی می کنید، می توانید هزینه تحصیل خود و همچنین امکاناتی همچون خوابگاه دانشجویی، به همراه کارت غذا (که به آن منسا گفته می شود) را از دانشگاه ایتالیا دریافت نمایید. از مزایای این کمک هزینه این است که هیچ گونه تعهدی برای بازپرداخت آن به دولت ایتالیا وجود ندارد و در حقیقت، یک کمک بلاعوض محسوب می شود.
این بورس در استان های مختلف با اسم های متفاوت شناخته می شود که در کل همه آنها یکی بوده و فقط بر اساس هر استان اسم گذاری شده است، بر فرض مثال بورسیه تحصیلی استانی میلان DSU یا بورسیه تحصیلی استانی بولونیا ERGO و ... می باشد. میزان مبلغ بورسیه تحصیلی استانی ایتالیا تقریبا در همه جا یکسان می باشد که با اندک تغییری در مبلغ شاید دو یا سه درصد کم و زیاد باشد.
مبلغ این کمک هزینه برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور - ایتالیا را دارند، حدود 5 هزار یورو می باشد (مبلغی بین 4400 تا 4800 یورو به شما پرداخت می شود) و همه دانشگاه های دولتی ایتالیا را شامل می شود که در صورت دریافت خوابگاه، مبلغ اجاره خوابگاه از آن کم و مابقی طی دو قسط در سال به حساب دانشجو واریز می شود.
برای ادامه تحصیل در خارج از کشور - ایتالیا و استفاده از کمک هزینه استانی کلیه مدارک خواسته شده برای این بورس یکی می باشد و بهترین و مفید ترین راه برای اطلاع از شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی، روند و جزئیات بورس هر استان دادن ایمیل به سازمان بورس استان مربوطه می باشد. برای پیدا کردن ایمیل سازمان بورس فقط کافیست به دانشگاهی که پذیرش گرفته اید ایمیل زده و بپرسید که شما را بطور کامل راهنمایی خواهند کرد.
تنها تعهدی که دانشگاه های ایتالیا در ازای دریافت بورس از شما می خواهند این است که 60 واحد در سال را با موفقیت پاس کنید؛ و خدای نکرده در غیر این صورت، سال تحصیلی بعدی بورسیه تحصیلی استانی ایتالیا به شما تعلق نمی گیرد و این مورد هم یکی دیگر از شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی می باشد.
برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی استانی ایتالیا که ددلاین آن حول و حوش مرداد ماه می باشد، باید اینترنتی ثبت نام کنید و حتما در این تاریخ از یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا پذیرش گرفته باشید، که برای آگاهی از رشته های ارائه شده در هر کدام از دانشگاه های ایتالیا به زبان انگلیسی کلیک کنید لطفا.

مدارک لازم برای گرفتن بورسیه تحصیلی استانی ایتالیا

 • فیش حقوقی: سرپرست متقاضی باید فیش حقوقی خود را ارائه دهد. اگر در سازمانی دولتی و یا شرکتی خصوصی کار می کند، باید به بخش مربوطه در سازمان / شرکت مراجعه و درخواست فیش حقوقی کنند.
  اگر سرپرست متقاضی شغل آزاد داشته باشد، باید طی نامه ای اعلام کند که تاریخ مشخصی، مبلغ درآمد ماهیانه اش فلان مقدار بوده، و سپس به اتحادیه صنف حود تحویل و مهر و امضاء بگیرد، و نوشته شود که مورد تائید است؛ و برای محکم کاری نیز می تواند به اتاق اصناف شهر خود نیز مراجعه و مهر کند. اکنون نامه شما رسمی و قابل ترجمه می باشد.
  نکته بسیار مهم: فیش حقوقی که قصد تهیه آن را دارید باید مربوط به سال قبل از سالی باشد که متقاضی قصد تحصیل در ایتالیا دارد، را باشد. مثال: قصد تحصیل در سال تحصیلی 2015-2016 را دارید، فیش مالی سرپرست شما باید از تاریخ دی 92 تا آذر 93 (سال 2014) باشد.
 • اجاره نامه: با صاحب خانه خود به محضر مراجعه و اجاره نامه ای مبنی بر اجاره نشینی خود تهیه کنید، و بهتر است که این اجاره ناه مربوط به سال قبل و با اعتبار 2 الی 3 ساله باشد.
  نکته: اگر اجاره نشین نیستید، و متراژ خانه نیز بالا نیست، می توانید سند منزل را ترجمه، و به جای اجاره نامه ارائه دهید. این سند، فقط به این دلیل است که سازمان بورس از وضعیت اسکان شما آگاه شود.
 • شناسنامه سرپرست خانوار
 • اقرار نامه محضری: سرپرست خانوار به محضر مراجعه و اقرار می کند که اینجانب .... با این مشخصات، دارای ... تعداد فرزند و همسر، که هر کدام از فرزندان مشغول به کار ... و یا دانشجو هستند و همسرم نیز خانه دار / شاغل است و سرپرستی و تمامی هزینه های خانواده به عهده من می باشد.
  نکته: سعی نکنید زرنگ بازی درآورده! و اعلام کنید که تمامی اعضای خانواده بیکار بوده و مسئولیت آنها نیز با سرپرست خانواده می باشد، خودداری نمائید، که اینچنین اقرار نامه ای مورد تائید سازمان وزارت خارجه و همچنین دادگستری قرار نخواهد گرفت.ایزه ISEE و نحوه محاسبه آن


برای اینکه تا حدودی مطمئن شوید بورسیه تحصیلی ایتالیا به شما تعلق می گیرد یا خیر، باید عدد ایزه ISEE خود را محاسبه نمائید. که این عدد خالص یک سال درآمد شما + 20% دارائی ها، املاک و مستغلات اعضای خانواده خواهد بود. که برای درک بهتر و بیشتر این مورد، در زیر فرمول آن برای شما آورده شده است.
(جمع حقوق یک سال سرپرست به یورو + 20% ارزش ملک) تقسیم بر پارامتر X
• ارزش ملک: هر متر مربع از خانه ضربدر 500 یورو
ارزش ملک برای افرادی که اجاره نامه ارائه می دهند 0 در نظر گرفته می شود.
• ارزش هر یورو برابر 3220 تومان اعلام شده است.
• پارامتر X همان پارامتر تعداد اعضای خانواده است. که به صورت زیر محاسبه می شود:
تعداد اعضای خانواده پارامتر X
1↔1
57/1↔2
04/2↔3
46/2↔4
85/2↔5
منظور این است که بر فرض تعداد اعضای خانواده شما 4 نفر می باشد، پارامتر X را باید 46/2↔4
در نظر بگیرید. و برای هر نفر بیشتر نیز باید مقدار 35/0 را به عدد 85/2 اضافه کنید.

برای تفهیم بیشتر نیز می توانید مثال زیر را مطالعه نمائید. شما سند خانه 100 متری خود را به همراه فیش حقوقی که یک میلیون و دویست هزار تومان می باشد را ارائه می دهید، و تعداد اعضای خانواده نیز 4 می باشد. عدد ایزه شما به شرح زیر خواهد بود:
محاسبه ارزش ملک:
20=%20*100
10000=500*20

محاسبه مجموع حقوق یک سال سرپرست:
372=3220/1.200.000
4464=12*372

جمع ارزش ملک و حقوق:
14464=4464+10000

تقسیم این رقم به پارامتر X یا همون تعداد اعضاء خانواده:
5.879=2.46/14464
5.879 رقم نهایی ایزه شماست.

تجربه یکی از دوستان دانشجو در ایتالیا و نحوه پرداخت اقساط بورس استانی


مثل سال های گذشته شایعات بسیار است.
طبق دفترچه عمل کنید و ریسک پذیر باشید و تصمیمی که می گیرید نهایتا خودتون تموم کننده باشید. خوب اطلاعات جمع کنید و مشورت اما تصمیم نهایی با خودتون.
هفته اول اینجا نزدیک به 1500 یورو تا 2000 یورو میره برای پرداخت قسط اول دانشگاه، نزدیک به 950 یورو و همینطور دیپازیت خونه معمولا 700 یورو تا 1000 یورو هست که برابر با 2 ماه یا 3 ماه اجاره خونه می باشد.
همچنین، قسط اول dsu اواخر نوامبر اوایل دسامبر واریز می شود 2200 یورو
قسط دوم dsu بعد از پاس کردن 35 واحد ترم اولی ها و یا 29 واحد ترم دومی ها در سپتامبر واریز می شود 2200 یورو
برای سال دوم کسی که dsu دوباره میگیره قسط اول سال دومش در نوامبر دوباره واریز میشه پس در فاصله دو ماه #سپتامبر تا #نوامبر شما نزدیک به 4500 یورو در حساب خواهی داشت و نکته مهم قسط دوم سال دوم در جون سال دوم واریز میشه 2200 یورو
پس در مجموع 4 تا 2200 یورو دریافت می کنید و همچنین در این مدت کارت غذا که اسمش تا امروز بود منسا کارت و از امروز تاریخ 18 جولای واریز شد مبلغش در پلی کارت یا کارت دانشجویی
برای ترم 5 هم می تونید درخواست بورس بدید که 2200 دیگه میدن و آگه 5 ترمه تموم کنید 1000 یورو هم بونس میدن.

بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه


یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی که می خواهیم برای شما شرح دهیم، مربوط به کشور ترکیه می باشد که از سوی دولت ترکیه برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود.
شما از طریق پرتال www.turkiyeburslari.gov.tr می توانید از شرایط این بورسیه اطلاع یابید و همچنین ثبت نام خود را برای تحصیل در خارج از کشور در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا نیز از طریق این وب سایت انجام دهید.

مزایا و امکانات بورس تحصیلی دولتی ترکیه

 • کمک هزینه تحصیلی که هر سال مبلغ آن تغییر می کند و توصیه می شود برای اطلاع دقیق به سایت بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه مراجعه شود.
 • خوابگاه: که به تمامی افرادی که بورس را اخذ نمایند، تعلق می گیرد.
 • شهریه دانشگاه: هزینه های تحصیل در دانشگاه رایگان خواهد بود.
 • بیمه درمانی: که برای کلیمه دانشجویانی که بورس به آنها تعلق گرفته باشد، بیمه درمانی رایگان خواهد بود.
  5. آموزش زبان ترکی استانبولی: کسانی که مدرک زبان ترکی نداشته باشند، یک سال به صورت رایگان دوره زبان ترکی را خواهند گذراند.
  6. کمک هزینه مسافرت: که دو بار پرداخت خواهد شد، یک بار اولین باری که برای ثبت نام به ترکیه خواهند آمد، و دیگری زمانیکه بعد از فارغ التحصیلی باز خواهند گشت.شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه

 • داشتن یک مقطع تحصیلی قبل، مثال: لیسانس برای متقاضی ادامه تحصیل در خارج در مقطع فوق لیسانس
 • شرط سنی، که هر سال تغییر می کند و توصیه می کنیم از سایت خود بورس چک کنید.
 • شرط معدل: فوق دیپلم 12، لیسانس 14، فوق لیسانس و دکتری 15، رشته های پزشکی 18
 • نداشتن تابعیت کشور ترکیه حتی به عنوان تابعیت دوم
 • نباید در هیچ کدام از دانشگاه های ترکیه در مقطع مورد تقاضا دانشجو باشد و یا بورسی به ایشان تعلق گرفته باشد.
 • اگر در حال تحصیل می باشید باید تا 30 ژوئن فارغ التحصیل شوید.
 • نباید بیماری و یا مشکلی داشته باشید که مانع از ادامه تحصیل شما شود.مدارک لازم جهت گرفتن بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه

 • مدرک فارغ التحصیلی
 • کارت شناسایی معتبر که می تواند کارت ملی و یا پاسپورت باشد
 • ریزنمرات تمامی مقاطعی که تا کنون پاس کرده اید
 • برگه قبولی در کنکور – در صورت دارا بودن
 • مدرک قبولی در امتحانات بین المللی مانند GRE-GMAT-TOFEL-IELTS – در صورت دارا بودن
 • 2 عدد توصیه نامه – برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
 • یک عدد عکس اسکن شده 4*6
 • گواهینامه های مقالات چاپ شده ملی و بین المللی – در صورت دارا بودن
 • چکیده پایان نامه تحصیلی
  تمامی این مدارک تنها بعد از پذیرش نیاز به ترجمه خواهند داشت، و در ابتدا اسکن اصل آنها نیز کافی می باشد.فرایند ارزیابی مدارک

 • سابقه تحصیلی داوطلب
 • مصاحبه حضوریبورسیه تحصیلی آراسموس موندسیکی دیگر از بورسیه های پرطرفدار در سطح دنیا، بورسیه تحصیلی اراسموس موندس می باشد که فرصتی را برای علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور ایجاد می کند تا بتوانند بدون دغدغه مالی به تحصیل رایگان در خارج از کشور بپردازند؛ همچنین فرصتی را برای تبادل فرهنگی و علمی بین دانشجویان دانشگاه های اروپا فراهم می کند.
بورسیه تحصیلی آراسموس موندس به این صورت عمل می کند که شما فرض برای کارشناسی ارشد، شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی را داشته اید، در سال اول، در یک گرایش خاص در یک کشور به تحصیلات خود ادامه می دهید و در سال دوم نیز در کشور دیگری و با گرایشی دیگر؛ و در نهایت پس از گذشت دو سال، یکی از این دو دانشگاه موظف به اعطای مدرک فوق لیسانس به شما خواهد بود. و دانشجو خود می تواند نوع گرایش و کشور مقصد را انتخاب کند و همین، فرصتی را فراهم می آورد تا دانشجویان با فرهنگ، سبک زندگی و همچنین زبان های مختلف اروپایی آشنا شوند.
بورسیه تحصیلی آراسموس موندس برای تمامی رشته ها تحصیلی، ثبت نام دارد و می توانید لینک ثبت نام برای رشته های مختلف، و همچنین آگاهی از شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی رشته های مختلف به آن لینک ها مراجعه نمائید.
همچنین توصیه می کنیم بورسیه تحصیلی آراسموس موندس با نام سلام را از طریق پرتال زیر پیگیر باشید، زیرا بورسیه تحصیلی خوبی را معرفی می کند.
http://portal.uw.edu.pl/en/web/salam/home

بورسیه تحصیلی دولتی انگلستان


بورسیه تحصیلی دولتی در انگلستان برای دانشجویان علاقمن به تحصیل در خارج از کشور به دو دسته زیر تقسیم می شود:
• بورسیه Chevening
• بورسیه Commonweailth

بورسیه Chevening برای مقطع فوق لیسانس


این بورسیه تحصیلی که به انگلیسی با نام British Chevening Scholarships for International Students شناخته می شود و توسط دولت بریتانیا FCO و همچنین سازمان های پارتنر ارائه می شود، برای دانشجویان برتر کشورهای دنیا می باشند، که یک سال دوره کارشناسی ارشد را در انگلستان پوشش می دهد و تمامی دانشگاه های انگلیس را نیز پوشش می دهد و هر ساله در حدود 1500 دانشجو از سراسر دنیا را تحت پوشش قرار می دهد، که اکثرا شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی یک نفر، بلیط هواپیمای اقتصادی و همچنین هزینه های ضروری زندگی را شامل می شود.
شروع دوره آن Sep/Oct و ددلاین آن نیز در تاریخ 8 نوامبر هر سال می باشد.

لیست پارتنرهای بورسیه تحصیلی دولتی انگلیس
• Bangor University
• Birkbeck, University of London
• Bournemouth University
• Cardiff University
• Coventry University
• Cranfield University
• Durham University
• Lancaster University
• Oxford University Foreign Service Programme
• Queen Mary University of London
• Schumacher College
• University of Birmingham
• University of Aberdeen
• University of Bath
• University of Bradford
• University of Bristol
• University of Cambridge
• University of Central Lancashire
• University of Dundee
• University of East Anglia
• University of Edinburgh
• University of Exeter
• University of Glasgow
• University of Leeds
• University of Liverpool
• University of Oxford
• University of Salford
• University of Sheffield
• University of South Wales
• University of Southampton
• University of Stirling
• University of York
• BBC World Service

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی دولتی انگلستان برای مقاطع کارشناسی ارشد

 • باید شهروند یکی از کشورهای مورد تائید دولت انگلستان باشید، که برای اطلاع دقیق از این مورد می توانید به سایت رسمی Chevening مراجعه نمائید.
 • دو سال بعد از اینکه دوره بورسیه شما پایان پذیرفت، به کشور خود برگردید
 • مدرک لیسانس آنها عدم منع ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس را نداشته باشد
 • داشتن حداقل دو سال سابقه کار
 • برای پذیرش از سه دانشگاه اقدام نماید و از یکی از آنها تا 13 جولای پذیرش غیر مشروط گرفته باشد
 • دارا بودن مدرک زبان – آیلتس overall 5 ، که نباید نمره ای زیر 5.5 داشته باشند / تافل 79 یا جزئیات زیر: Listening – 17, Reading – 18, Speaking – 20, Writing – 17
  نتیجه تست باید حداکثر تا تاریخ 23 June ارائه شود.

برای ثبت نظر خود، باید وارد سایت شوید.