مرحله اول اخذ پذیرش:

بررسی مدارک تحصیلی شما

مرحله دوم اخذ پذیرش:

انتخاب رشته و دانشگاه شما

مرحله سوم اخذ پذیرش:

عقد قرارداد با مای زیما و استراحت

مرحله چهارم اخذ پذیرش:

بستن چمدان و پرواز به ایتالیا

بهترین سال زندگیتون مبارک

 

حتما، حتما، حتما این مطلب رو بخونین. شما به ما میگین امسال قصد دارین کجا تحصیل کنین؟ و ما هم تا حد امکان به شما کمک می کنیم به این هدف برسین

ثبت نام رشته های کارشناسی در دانشگاه اوپسالای سوئد، از تاریخ 17 October 2016 شروع و تا تاریخ 16 January 2017 ادامه خواهد داشت. مدارک لازم برای ثبت نام و همچنین لینک ثبت نام در سایت مای زیما قرار داده شده است. در سوئد، همه دانشگاه ها از یک سایت واحد برای ثبت نام استفاده می کنند. اگر زمان ثبت نام باشد که براحتی می توانید ثبت نام کنید، در غیر این صورت در تاریخ های گفته شده برای ثبت نام اقدام کنید.

 

معمولا تمامی رشته های مقطع ارشد، ثبت نام آنها از تاریخ 17 October 2016 شروع و تا تاریخ 16 January 2017 ادامه خواهد داشت. برای سال های آتی نیز با چند روز تغییر، در همین تاریخ ها ثبت نام انجام خواهد شد.

 

مراحل ثبت نام بر اساس دانشگاه اوپسالا برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به شرح زیر خواهد بود (دقت داشته باشید که ساخت اکانت و سایر مراحل در سایت مخصوص ثبت نام انجام خواهد شد نه سایت خود دانشگاه ها):

  • create a user account

  • search for courses and programmes

  • fill out and send in your application

  • pay your application fee, if required

  • upload your required documents

  • follow your application

  • receive and print out your Notification of Selection Results

  • reply to any offers of admission

برای آگاهی از بورس هایی که در سایت دانشگاه اوپسالا برای این دو مقطع ارائه می شود: بورس های ارائه شده در سایت اوپسالا برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

برای آگاهی از بورس هایی که در مقاطع مختلف و برای کلیه دانشگاه های کشور سوئد ارائه می شود، نیز به لینک ارائه شده مراجعه نمائید.

برای آگاهی از بورس هایی که سایر کشورها و دانشگاه ها برای مقاطع مختلف ارائه می دهند:

بورس مقطع لیسانس

بورس مقطع فوق لیسانس

بورس مقطع دکتری

 

برای ثبت نام در مقطع دکتری در دانشگاه اوپسالا، نیاز است که بدنبال پوزیشن های خالی در رشته مورد نظر خود باشید. همچنین در لینک ارائه شده، می توانید ثبت نام کنید تا هر زمان که پوزیشن جدیدی اعلام شد، از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود.

همچنین برای آگاهی از بورس های اعلام شده نیز می توانید از طریق این لینک اطلاع پیدا کنید.

برای ثبت نظر خود، باید وارد سایت شوید.